Пиріг з ревенем та яблуками

by olyafasolya

revenge_pie_02Минулої п’ятниці замість зустрічі з подругами я лишилася вдома. Заварила собі чай, відкрила плитку чорного шоколаду, забралася під ковдру і реготала під «Modern Family». Тільки одне не давало мені спокою у цей ідеальний вечір — ревінь. Його привезли вранці батьки. Цілий день брудні палички просумували на підлозі у кухні. «І що мені з ними робити?» — наді мною прям таки нависала коміксна хмарка «?!?!?».

Погодьтеся, ревінь — не супер-стар у раціоні середньостатистичного українця. Думаю, якщо комусь показати стеблі ревеня і спитати: «Що це?». Максимум скажуть: «Селера» або «Запчастина від буряка». Я от чесно, хоч і знаю, як виглядає ревінь, та не пам’ятаю, щоб взагалі коли-небудь його купувала. Як того нещасного цуцика, мені його підкинули і роби з ним що хочеш. Може настав час переглянути своє ставлення до цієї, до речі, не лише смачної, а й корисної штуки.

Перше, що я дізналася про ревінь після невеличкого ресьорчу, що найкраще він поєднується з полуницею. Цей дует можна зустріти у пирогах, смузі і навіть супах. Звучить непогано але не сезон.  А от яблука це вже простіше. Вони з ревенем мають стовідсоткову сумісність. От і маємо пиріг з ревенем та яблуками.

Смачний десерт, з приємною кислинкою. Тісто тоненьке і хрустке. В оригінальному рецепті замість оливкової олії значилося вершкове масло. Якщо бажаєте, спробуйте додати його. Тоді тісто буде більш м’яким і розсипчастим.

Пиріг з ревенем та яблуками
Інгредієнти:
Тісто:

200 г борошна
100 г поленти
1 ч.л. морської солі
1 ч.л. коричневого цукру
2 ст.л. оливкової олії
1/2 ст. холодної питної води

Начинка:
8 стебел ревеню
2 яблука солодких сортів (почистити)
5 ст.л. борошна
5 ст.л. коричневого цукру
1 ч.л. кориці
1/4 ч.л. морської солі
+
1 білок (за бажанням)

Інструкція: Змішайте всі сухі інгредієнти для тіста. Додайте масло і воду і замісіть тісто. Наріжте ревінь і яблука кубиками, змішайте з борошном, корицею, цукром і сіллю. Тісто розділіть навпіл. Розкатайте два тонкі шари. Один покладіть у форму змащену олією і вкрийте її начинкою. Зверху покладіть другий шар. Сформуйте краєчки пирога і зробіть кілька невеличких надрізів у середині. Змастіть верх пирога сумішшю білка та цукру (я цього не робила, бо ми не тримаємо вдома яєць). Запікайте 45-60 хвилин при 200 градусах або до того моменту, як на поверхні пирога не з’являться рожеві бульбашки.
revenge_pie_01
Rhubarb apple pie
Ingredients:
Dough:
1 cup white organic flour (about 170 grams)
1/2 cup polenta (about 80 g)
1 tsp sea ​​salt
1 tsp brown sugar
2 tbsp olive oil
1/2 cup cold water

Filling:
8 rhubarb sticks
2 sweet apples (peeled)
5 tbsp whie organic flour
5 tbsp brown sugar
1 tsp cinnamon
1/4 tsp sea ​​salt
+ 1 egg white (optional)

Instructions: Combine all dry ingredients for dough. Add oil and water and knead the dough. Cut the rhubarb and apple into medium cubes. Combine them with flour, cinnamon, sugar and salt. Halve dough and roll out two thin layers. Put first  layer in a pie form then cover it with filling. Close pie with remain layer . Form edges and make a few cuts on the top.  Brush pie with a mixture of egg white and sugar (I skip this part cause we don’t do eggs). Bake for 45-60 minutes at 200C or until  pink bubbles on the surface of the cake.